AVRUPA DAYANIŞMA PROGRAMI

Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getirmektir. Program, yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunmaktadır.

Program, daha önce Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak bilinen ve mevcut Erasmus+ altında yer alan Gönüllülük programına ve diğer AB finansman programlarına artı değer katmaktadır.


Avrupa'nın dört bir yanında yer alan ilham verici ve etkileyici gönüllülük projeleri, ESC Programı sayesinde sizleri bekliyor. İster kısa süreli bir deneyim için (15-59 gün) Avrupa'nın bir köşesine dalın, isterse uzun süreli (2-12 ay) bir taahhüt ile topluluklara değer katın.

Bu eşsiz fırsatlar, kültürler arası etkileşim, kişisel ve mesleki gelişim ve yeni deneyimler kazanma şansı sunar. Gönüllü olarak katılacağınız projeler, yerel topluluklara katkıda bulunmanın yanı sıra, yeni beceriler kazanmanıza ve farklı kültürleri deneyimlemenize de olanak tanır.

Farklı ülkelerde gerçekleşen bu projelerin detaylı listesi ve başvuru bilgilerine https://europa.eu/youth/go-abroad/volunteering/opportunities_tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğer projeye katılmaya karar verir ve onay alırsanız, Cedid Derneği olarak sizinle gurur duyarız. Gönderici kuruluş olarak yanınızda olmaktan büyük mutluluk duyarız. Avrupa'da unutulmaz bir deneyim için bize katılın ve dünyayı daha iyi bir yer yapma misyonunda bize katılın!

 Cedid Derniği PIF dosyası